08 Şub 2015
Şubat 8, 2015

Young Ceo Club 2014 Faaliyet Raporu

0 Yorum

Günümüz Türkiye’sine hizmet edecek, geleceğin Büyük Türkiye idealine katkıda bulunacak bir genç neslin varlığı bu ülke için en kıymetli değerdir.

Young CEO Club ve diğer derneklerin üyelerinin her biri ayrı ayrı bu amaca hizmet eden neferler konumundadır. Gerek yürüttüğümüz ticari faaliyetler gerekse sosyal olarak yapılan etkinliklerle hem kendi geleceğimiz hem de ülkenin özlenen refah seviyesine ulaşmasına ciddi katkılar sağlamaktayız.

Bu bağlamda derneğimizin 2014 yılında yaptığı etkinlikler üyelerinin gelişimi ile yakın planda işlerine ve sosyal çevresine ciddi katkılar üretirken ileri dönem stratejileri ile de ülke menfaatine ciddi faydalar sağlayacaktır.

 Geçmiş yıl yapılan etkinliklerden kısaca bahsedecek olursak;
Girişimci ve yatırımcı (modanisa.com, Youth Republic, Goril AŞ, Anbean AŞ.) Kerim Türe ile CeoTalks etkinliğimizi yaptık.

Hummalı bir çalışma sonrası CNN Türk haber spikeri Burak Törün’ün sunumu ile Simit Sarayı YK Başkanı Haluk Okutur’u misafir ettik. YCC tarihinde ilk defa dışa dönük bir etkinlik olarak paylas.com aracılığı ile canlı yayın yapıldı ve halen sitesinde etkinlik videoları YCC’yi merak eden kitlelere ulaştırılıyor.

Girişimcilik Haftası için planlanan üniversite etkinliklerinde yönetim kurulu üyesi olan arkadaşlarımızın her biri farklı üniversitelerde seminer/konferans/söyleşilere YCC adına giderek hem kulübün gençler arasında ki bilinirliğine hem de gençlere rol model olmaya katkı sağlamışlardır.

  1. 12 Kasım 2013 Doğa Kolejleri Yücel Muratoğlu / Emre Urfalı
  2. 18 Kasım 2013 Kemerburgaz Üniversitesi   Erdem Genç
  3. 20 Kasım İstanbul Ticaret Üniversitesi Yücel Muratoğlu
  4. 21 Kasım Marmara Üniversitesi Yücel Muratoğlu
  5. 22 Kasım İstanbul Üniversitesi  Yılmaz Avcı
  6. 20 Aralık Abant İzzet Baysal Üniversitesi  Yücel Muratoğlu

Girişimci İş Adamları Vakfı’nın bizlere kapılarını açarak etkinliğimize ev sahipliği yaptığı çok özel bir programı 4 Ocak 2015 tarihinde Bahariye Mevlevihanesinde yaptık. Nevzat Erdağ’ın Türkiye’de ilk defa dile getirilen ve eğitim halinde ilk defa sunulan ‘’Bilişimin Vergilendirmesi’’ konusu ile haberler.com kurucusu Cengiz Ekrem Teymur  ‘’İnternetin Geleceği’’ konusu işlendi. Yönetim Kurulu üyemiz Yılmaz Avcı’nın modere ettiği  bu özel etkinlik paylas.com aracılığı ile canlı olarak yayınlandı.

Sosyal medyada paylaşılmak ve ilerleyen dönemlerde VTR ve benzeri formatlarda kullanılmak için yönetim kurulu arkadaşlarımız ile özel röportajlar yapılarak kayıt altına alındı. Kişiler kendilerini ve işlerini tanıttıkları gibi kulüp ile de tanışma hikayelerini anlattılar. Bu videoların hem toplu hali hem de tek tek bireysel görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Bu etkinlik bütün üyelerin videolarını çekerek devam edecek ve elimizde üyelerin genel özellikleri ile kulüp hakkındaki fikirlerinden oluşan bir toplu film olacak. Gelecek planlarımız arasında olan ‘’YCC Belgeseli’’nin de ilk çalışması yapılmış oldu.

Beyinsiz Adam ismi ile twitter fenomeni olan Hakim Türkmen ile YCC’nin yeni ürünü olan TrendTalks’un ilk etkinliğini Şazeli Cafe’de gerçekleştirdik.

Hepimizin hayatının kısa ya da uzun bir bölümünde işine yarayacağı çok elzem bir konudaki ihtiyacımızı gidermek üzere Titanic Otel’de özel bir eğitim gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlığı Protokol Müdürü İhsan Ataöv’ün YCC’ye özel hazırladığı  ‘’Protokol ve nezaket kuralları’’ konulu sunumunu dinledik.

Altınbaş Holding / Vakkas Altınbaş ile CeoTalks etkinliği gerçekleştirdik. Vakkas Bey’in tecrubelerinden fazlasıyla faydalandık.

Kurucu Başkanımız Ömer Nart’ın girişimi olan OnlineMerter.com için iş geliştirme toplantısını yaptık ve fikir alışverişinde bulunduk. İstişarenin önemini her iş geliştirme toplantısında fazlasıyla anlıyoruz.

Alfa Group CEO’su Nuri Akşam’dan Satış ve Pazarlama teknikleri üzerine sıradışı bir sunum dinledik.

PDA Eğitim ve Danışmanlık’ın iş geliştirme toplantısı için Genel Sekreterimiz Selim Çavuş bizleri ortağı Abdulkadir Özbek’in yeni açtığı Vizyon Koleji binasında misafir etti.

Üyelerimizden Semih Yıldız’ın başkanlığını yaptığı Kulüp İstanbul’un yönetim kurulu üyeleri ile YCC yönetim kurulu üyeleri ortak bir YK toplantısı yaparak birlikte etkinlik planlaması yapıldı.

24 Mayıs 2014 tarihinde Kulüp İstanbul’un ev sahipliğinde ‘’Patronlara özel müşteri kazandıran hafıza teknikleri’’ konulu eğitimi üyelerimizden Abdulkadir Özbek sunumu ile ‘’speed networking’’ çalışmasını ise yönetim kurulu üyemiz Erdem Genç yönetiminde gerçekleştirdik.

Özellikle 20-30 yaş arasında girişimcilik ile ilgilenen insanların yakın markajında olan kulübümüz için kitap çalışmasına başladık. İlk olarak YK üyelerimizden başlayarak sesli ve görüntülü röportajlar aldık. Bu esnada yaptığımız ses kayıtlarını etkinlik sonunda editör yardımı ile yazıya döküp YCC’nin Kitabı için ilk adımları atmış olduk.

Genel Sekreterimiz Selim Çavuş’un kurduğu ve yönettiği Düşün Taşın Derneği iftarınakatıldık. Milletvekili, bürokrat ve dönemin İstanbul Valisinin de katıldığı etkinlikte onlara YCC’den bahsetme ve tanıtma fırsatı bulduk.

Titanic Otelde Geleneksel YCC iftarını gerçekleştirdik ve hem üyelerimiz hem de yakın dostlarımız ile ailecek kaynaşma fırsatı bulduk.

Semih Yıldız’ın daveti ile YCC üyeleri ve Kulüp İstanbul üyelerinin kaynaştığı bir iftar organizasyonunu gerçekleştirdik.

Tekin Acar ile CeoTalks etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Toplamda 3 CeoTalks, 4 YCC Akademi eğitimi, 3 adet iftar organizasyonu, 2 adet iş geliştirme toplantısı, YCC kitap ve YCC belgesel için 2 ayrı video çekimleri ve röportajlar, 1 adet TrendTalks, 6 adet üniversite etkinliği, dönem lansmanı ve 7 tane yönetim kurulu toplantısı ile derneğimizin resmi organizasyonu olmayan ve akut olarak üyelerin etkileşimi ile gerçekleşen bir çok etkinlik yapıldı.

Daha güçlü bir Türkiye için; daha güçlü dostluklar, daha güçlü STK’lar, daha güçlü girişimciler, daha güçlü siyasetçiler ve daha güçlü eğitimci/akademisyenler gerekmektedir.

Bu amaç ve hedefe birlikte yürüyecek yol arkadaşlarıyız hepimiz.

Hepinize sonsuz hürmetlerimizi sunuyoruz

Young CEO Club Yönetim Kurulu

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir