2014 yılının ilk etkinliğini 4 Ocak 2014 tarihinde Girişimci İş Adamları Vakfı’nda gerçekleştirdik. Programımız üyelerimizden Yılmaz Avcı moderatorluğunde gerçekleşti. Konuklarımız Nevzat Erdağ ve Cengiz Ekrem Teymur’du.

1506010_10151800808705670_765409821_nnnNevzat Erdağ Kimdir ?

1967 yılında Kars’ta doğan Nevzat Erdağ, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden öğretmenlik formasyon eğitimi aldı. Ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İnsan Kaynakları Yüksek Lisans Programına katıldı. Uzun yıllar profesyonel olarak çeşitli firmalarda muhasebe, finans, dış ticaret departmanlarında üst düzey yönetici olarak çalıştıktan sonra, mali müşavir oldu ve kendi müşavirlik ofisini açtı. Yaklaşık on dört yıldır farklı sektörlerde firmaların Mali Müşavirliğini, Mali Danışmanlığını ve Yönetim Danışmanlığını yapıyor.

Yıllar içerisinde kendi mesleği ile ilgili çeşitli konularda özellikle vergi uygulamaları, vergi planlaması, vergi suç ve cezaları, vergi avantajları, kayıt dışı konularında uzmanlaşan Nevzat Beyin uzmanlık alanları genel olarak şu şekilde :

 •  Muhasebe (genel muhasebe, ileri muhasebe, sektörel muhasebe uygulamaları)
 •  Vergi uygulamaları (geçici vergi, kurumlar vergisi, dönem sonu işlemleri)
 • Vergi suç, cezaları ve kanunlarımıza göre kurtulma yolları,
 •  Şirket işlemleri (kuruluş, birleşme, tasfiye, yabancı ortaklı işlemler, şekil değişikliği)
 • Kar ve vergi planlama,
 • Kayıt dışı ekonomi ve çözüm yolları,
 •  Kara para, yolsuzluk
 •  Elektronik ticaret,
 •  Marka ve patent hakları,
 •  Mali ve vergisel denetim,
 •  İş mevzuatı uygulamaları,
 • Sermaye piyasasına açılma, halka arz,
 •  Şirket tahlili ve yönetim süreçleri

Başta vergi olmak üzere bu konularda yürüttüğü danışmanlıkların yanı sıra yaklaşık on yıldır muhtelif eğitim kurumlarında eğitimler vermekte panel ve konferanslara katılmakta. Ayrıca mesleki konularda Kayıt Dışı Ekonomi, Kara Para, Yolsuzluk; Türk Vergi Sistemi (vergi suç ve cezaları vergi avantajları); Denetim Müessesesi (mali denetim); Tekdüzen Hesap Planı; Marka Patent; Elektronik Ticaret (hukuki, vergi ve elektronik boyutu ile); Şirketler İhraç kayıtlı satışlar ve KDV uygulamaları;Güncel vergi makaleleri isimli mesleki kitapları mevcut.
Mesleki yayınlarının yanı sıra Can Özüm ve Sahibini Bilen Şiirler isimli 2 şiir kitabı ile makalelerden oluşan Duygularla Söyleşi isimli yayınları da bulunmaktadır. Ayrıca; KOBİ’lerde Risk Yönetimi, Girişimciye 10 Adımda Vergi, Güncel Sosyal Makaleler olmak üzere üç yeni kitabı yayına hazırlanmakta.
1601277_10151800809000670_1596901804_nnnCengiz Ekrem Teymur Kimdir?

1972 İstanbul doğumlu olan Cengiz Ekrem Teymur antoloji.com ‘un ve Haberler.com’un kurucusu.

Programımız Yönetim Kurulu başkanımız Yücel Muratoğlu‘nun konuşması ile başladı. Ardından Nevzat Erdağ’ın “Tüm yönleri ile Türkiye’de Bilişimin Vergi Boyutu” ve Cengiz Ekrem Teymur’un “İnternet Yayıncılığı, İçerik Üreterek Başarı Kazanmanın Yolları” başlıklı sunumları ile devam etti.

Programımız akşam boyunca paylas.com dan canlı olarak yayınlandı. Ve çok sayıda takipçiye ulaştı.

yeira

tk
ön

Etkinliğe katkılarından dolayı Girişimci İş Adamları Vakfı’na, değerli vakitlerini bizlere ayıran Sayın Nevzat Erdağ ve Sayın Cengiz Ekrem Teymur’a, teknik destekleriyle akşam boyunca canlı yayın yapan paylas.com ekibine, facebook ve twitter hesaplarımız aracılığıyla bizlerle beraber olan sevgili takipçilerimize ve siz okurlarımıza içten teşekkür ediyoruz.

Sevgilerimizle.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir