Sık Sorulan Sorular

 1. Young CEO Club nedir?
  Young CEO Club 2009 yılında alanında fark yaratabilmiş 20’li yaşlardaki genç iş adamları ve girişimciler tarafından kurulmuş bir topluluktur. Young CEO Club “fark yaratma” kavramını dünyayı ve ülkemizi daha yaşanabilir kılmakla ilgilenmek ve adım atmak olarak tanımlamaktadır.
 2. Adı neden Young CEO Club?
  20’li yaşlarda CEO olmanın sıradışı bir durum olduğunun farkındayız. Biz Genç CEO kavramıyla girişimciliğe dikkat çekmek istiyoruz. Teşvik eden bir isim olmasına özen gösterdik.
 3. Young CEO Club ne zaman kuruldu?
  2009 yılında bir topluluk olan başlayan YCC 2012 yılı itibariyle çalışmalarını dernek statüsünde devam ettirmektedir.
 4. Young CEO Club kimler tarafından kuruldu?
  20’li yaşlarda genç girişimcilerin bir arada olduğu bir iş kulübünün gerekliliği her platformda savunuldu, dile getirildi. 2009 yılında YCC’nin kurulmasına karar verildi.
 5. Young CEO Club neden kuruldu?
  20’li yaşlarda genç girişimcilerin temsil edildiği bir iş dünyasi inisiyatifi olmaması büyük bir boşluk olduğu düşünüldü.
 6. Young CEO Club ticari bir işletme mi yoksa sosyal bir dernek mi?
  Young CEO Club ticari amaç güden bir kuruluş değildir. 20’li yaşlardaki genç girişimcilerin ihtiyaçları esas alınarak kurulmuş bir dernektir.
 7. Young CEO Club’u desteklemek istiyorum. Ne yapabilirim?
  Young CEO Club’un temelde 2 amacı vardır.
  1. 20’li yaşlardaki genç girişimciler arasında dayanışma sağlayarak kişisel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunmaktır.
  2. Potansiyel genç girişimcilere ilham olarak girişimcilik atmosferi oluşturmak ve Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminde söz sahibi olmaktır.

Üyelik

 1. Young CEO Club üyeleri kimler?
  YCC üyeler sayfasından görebilirsiniz.
 2. Kimler Young CEO Club üyesi olabilir?
  20’li yaşlarda kendi işini kurup istihdam sağlamış genç girişimcilerin başvurma hakkı vardır. Başvurunun olumlu sonuçlanması için Young CEO Club içinden en az bir referans gerekmektedir.
 3. Young CEO Club üyesi olursam kulübe ne kadar zaman ayırmam gerekir?
  Young CEO Club etkinliklerine düzenli bir şekilde katılmak kafidir. Etkinlikler mesai saatleri ve tatiller dikkate alınarak dizayn edilir.
 4. Young CEO Club üyeliğinin faydaları nedir?
  Young CEO Club iç faydayı esas alan bir sivil toplum kuruluşudur. Üyelerin kişisel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunan bir dizi etkinlikler ve eğitimler yapılmaktadır. Bu etkinliklerde birçok yeni insanla tanışarak iyi bir network imkanı sunulmaktadır.
 5. Young CEO Club üyeliğine nasıl başvurabilirim?
  Young CEO Club üyeliği referans yolu ile gerçekleşir. Referansı olmayan kişiler ayırt edici özelliklerinin olduğunu düşünüyorlarsa öncelikle YCC resmi web sitesinden başvuru yapar.
 6. Başka bir iş derneğine üyeliğim var. Üyeliğe başvurmamda engel teşkil eder mi?
  Herhangi bir derneğe üyelik YCC üyeliğine engel teşkil etmemektedir.