Başkanın Mesajı

Yücel MURATOĞLU

Değerli YCC üyeleri, kıymetli dostlarım
1 Eylül 2013 tarihinde düzenlenen genel kurul toplantısında bu onurlu görevi bizlere emanet ettiğiniz için şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize en içten şükranlarımı arz ederim.

Hızla büyüyen ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan ticari faaliyetlerin ilk adımı olarak nitelendirilen ‘’Girişimcilik’’ son yıllarda Türkiye’de sıkça dile gelmeye başlayan bir kavram oldu. Bu kavramın altını doldurmak ve katma değer yaratan işler yapmak için çalışan gençlerin bir araya geldiği bir topluluk olan YCC, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemine ciddi katkılar sağladı. Kendine özgü ürünleri ile STK’lar arasında da fark yaratan bu dinamik topluluk önümüzdeki yıllarda da adından sıkça söz ettirecek faaliyetlerde bulunacak.
Bilimsel bilgi ile ticari bilgiyi harmanlayıp iş dünyasında ‘’Genç Profesyoneller’’ olarak var olan dernek üyelerimiz kendi alanlarında fark yaratarak gençlerin ülkemiz geleceğindeki önemine dikkatleri çekmekte ve her fırsatta bunu dile getirmektedir.
Yeni Türkiye hedefinde biz gençlerin üzerine düşen, ülkemizi hem kendi bölgesinde hem de dünyada lider bir konuma getirecek , daha çok istihdam sağlayıp daha çok kazandırabilecek projeler ve işler yapabilmek için gerekli bilgi ve beceriye ulaşmak ve gerekli inisiyatif alabilmektir.
Bu yolda el ele olabilmek ve Yeni Türkiye inşasına katkına bulunabilmek dileği ile…

Yücel MURATOĞLU
Young Ceo Club Başkanı